O nás

Jsme taková (ne)normální rodinka 🙂 Je nás šest. Táta Mára, máma Blanička, Honzík, Klárka, nejmladší syn František a naše Calynka.

Vánoční fotka v pyžamech

Zlatí retrívři vždy měli místečko v našem srdci. Měli jsme fenku Bertičku, která nám dělala radost skoro celých 13 let. Po jejím odchodu bylo doma jaksi prázdno, a proto jsme se rozhodli pořídit si další fenečku. A tak se k nám dostala Caly…

Každý člen naší rodiny měl trochu jinou představu o tom, kterou fenku si nakonec vybereme. Fialová, růžová, oranžová, žlutá… Když se Klárka a Mára jeli podívat na štěňata, jejich představa byla rozdílná. Mára chtěl fenečku s fialovým obojkem, František a Klárka se žlutým. Pomazlili se s těmi malými chlupatými kuličkami a Mára se do Fialové zamiloval ještě víc. Klárka ale nebyla stále přesvědčená. Až když Mára odešel řešit papírování s majitelkou pejsků a Klárka s nimi zůstala sama, Fialová se pustila do akce. Klárka se mermomocí snažila získat si přízeň své favoritky Žluté. Ale snaha nebyla vzájemná, jí se u Klárky prostě moc nelíbilo. Ale ke Klárce se batolila malá, chlupatá kulička na krátkých nožkách, která se ráda nechala hladit a mazlit. Ráda Klárce cucala prsty a okusovala jí nos. A když se Mára vrátil, Klárka mu rozhodně oznámila, že je vybráno. Bude to Fialová. A tak se z Fialové stala naše Calypso. My si ji nevybrali, ona si vybrala nás…

Když jsme si ji přivezli domů, hned tu bylo veseleji. Calynka začala vše očuchávat, prozkoumávat a pomalu se zabydlovat.

Caly s Bláňou po cestě domů

Caly rostla jako z vody. Mára s Klárkou se začali intenzivně věnovat výcviku základní poslušnosti a později i loveckému výcviku. Ukázalo se, že Calynka je v lese jako doma a že má velký myslivecký talent. A tak se Mára s Calypso začali věnovat myslivosti.

Podzimní zkoušky

Ale Caly má i druhou stránku. Krom výborného čichu a loveckého talentu se v Caly skrývá neuvěřitelná jemnost, citlivost a upřímná láska. Caly složila canisterapeutické zkoušky a je připravena nabídnout psí objetí a lásku každému, kdo ji potřebuje. Mazlení a tulení s Caly všichni milujeme a ona to miluje snad ještě víc.

Caly a Klárka

 62 total views,  1 views today